Юрій Андрухович. Цитати з творів
Про життя та людину
«Усе, чого ми собі бажаємо, про що думаємо та на що сподіваємося, обов'язково з нами відбувається. Штука тільки в тому, що завжди надто пізно та завжди якось не так. І коли це постає перед нами, ми навіть не пізнаємо його в обличчя. Тому ми в основному боїмося майбутнього, боїмося мандрівок, дітей, боїмося змін».
«Безвідворотно-безжальний реванш природи системі може свідчити про її, системи, протиприродності».
«Больше за все шкодувань буває вранці. Ти прокидаєшся – і розумієш, як усе жахливо. Який дебіл придумав, що ранок – це світла та радісна пора?»
«Насправді, усе може бути значно краще, ніж ми собі думаємо».
Про країну
«еСеСеСеРівська етика вся сконцентрована у вислові: «Хочешь жить – умей вертеться». ЇЇ доповнювали ще такою: «Наглость – второе счастье». Ці народні премудрості відригуються нам досі».
«Якщо англійці є росіянами Британії, то шотландці– її українцями, а валлійці – білорусами. Ірландці ж безумовні поляки».
«Якщо в мене є свій Дублін, то це Львів».
«Київ – це сукупність чужих ліжок у чужих будинках, і в них я провалювався часто-густо навіть на світанку. Тобто в Києві мені було зазвичай не до сну. Половина ночей пройшла, як у кузнях, на кухнях – тих, де пляшки спорожнюються, а попільнички наповнюються приблизно в однаковому ритмі. Я завжди був чиїмось гостем, і це означало свято посиленого спілкування: іскри, хвилювання, суперечки, артикуляцію, жестикуляцію. Тому Київ – це люди та кухни».
«Людське обличчя передбачає не тільки ковзання поверхневих і відчуджених посмішок. Насправді, йому властиві зморшки, порізи, гримаси відчаю та спазми болю Людське обличчя не піддається конструюванню».
Про літературу
«Без несподіванок, перш за все для самого автора, письмо перестає бути самим собою та перетворюється на переписування».
«Письменники проти війни, насилля та регіональних конфліктів» – так можна було б сформулювати ідею. щось на кшталт «рок-музиканти проти алкоголізму та наркоманії».
«Для того, щоб витвір мистецтва був безсмертним, необхідно, щоб він вийшов за межі людського».
Немає коментарів:
Дописати коментар