неділя, 27 листопада 2016 р.

Цікавинка: ярмаркова Україна




Ох ці ж українські ярмарки


А чи знали ви, що в середині XIX століття на території України діяло 12 тисяч ярмарків?!

Спитайте будь-якого українця про ярмарки, і на думку одразу спадає знаменитий Сорочинський ярмарокВін не був ні найбільшим, ні найвідомішим. І село Великі Сорочинці, напевне, залишилося б, як і багато інших сіл Полтавщини, маловідомим, якби його не прославив на віки Микола Гоголь у повісті «Сорочинський ярмарок». Письменник відтворив поезію народного життя, реалістично відобразив різних представників українського народу й майстерно все це поєднав із гумором. 
До речі, З серпня 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок має статус національного.

ЯрмарокКадр із мюзиклу “Сорочинський ярмарок”, режисер Семен Горов

Ярмарковий рух в Україні має багатовікову історію. З ХVІ століття купці з великих міст Середньої та Західної Європи почали приїжджати в Україну. Вони доставляли тканину, прикраси, ювелірні вироби та предмети побуту, а купували шкіру, роги, вовну, зерно, сало, мед. І ярмарки поступово почали виникати в українських середніх і великих містах, переважно в тих, де діяло Магдебурзьке право. 
 Ярмарок“Український ярмарок”, художник Василь Штернберг
 

На українських ярмаках продавали й купували худобу, одяг, взуття, дерев’яні та плетені вироби, тканину, продукти й багато інших товарів. Найбагатшими були осінні торги, а також ярмарки перед великими святами. Німецькі, польські поселенці, вірмени таєвреї поряд із українськими міщанами були постійними учасниками ярмарків.
Але справжній ярмарковий бум відбувався в Україні в ХІХ столітті. Поширення набув чумацький промисел, народ почав активно заселяти степові українські землі, і разом із цим зростала кількість ярмарків. Харківська та Полтавська губернії посідали перші місця за кількістю ярмарків на рік. На українських ярмарках народилися й нові мистецькі жанри: вертеп; балаган, пантомiми, iнтермедiї.

Ярмарок“Ярмарок в Полтаві”, художник Володимир Маковський

www.discoverukraine.com.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар