середа, 27 липня 2016 р.

Цікавинка: незвичайні музеї Києва

8 музеїв Києва, які обов’язково варто відвідати

Збираючись цікаво провести вихідні або готуючи культурну програму для приїжджих друзів і родичів, пам'ятайте: Київ набагато різноманітніший і загадковіший, ніж вам здаєтсья. Наша столиця аж ніяк не обмежується Національним музеєм історії України, Лаврою або ПінчукАртЦентром.

 

1. Музей сновидінь


Музей сновидінь київ Один із найновіших і найцікавіших музеїв Києва знаходиться на вул. Чигоріна, 55. Він не має експозиції як такої, зате тут багато ніш і таємничих скринь, в одну з яких ви можете покласти записку про ваш сон, а наступного разу, відвідавши музей, ви знайдете відповідь-тлумачення. Фактично ви і глядач, і експонат одночасно, а ще дослідник свого підсвідомого.

До речі, будь-яка скринька може поділитися з вами й чужими сновидіннями. Тут ви зустрінете людей, із якими зможете поговорити про тлумачення снів, а також обговорити феномени, що відбуваються уві сні, ваші денні фантазії та процес творчого мислення. А якщо хочете більше дізнатися про психоаналіз і сновидіння, можете відвідати тутешні майстер-класи, семінари, вистави та кінопокази.

Адреса: вул. Чигоріна, 55

 

2. Музей Ханенків



Музей Ханенків Київ Навіть якщо ви не є великим шанувальником образотворчого мистецтва, відвідати музей Богдана та Варвари Ханенків усе ж варто. Хоча б тому, що велична краса гарантує велике душевне потрясіння не лише творчим натурам, а й здатна змінити хід думки будь-якого обивателя. Основу багатої колекції становить приватне зібрання творів мистецтва, зібраних меценатами Ханенками в XIX і на початку XX ст. На думку критиків, за унікальністю та наявністю шедеврів цю колекцію можна з легкістю порівняти з приватними колекціями графа Шереметьєва та княгині Шувалової.

Адреса: вул. Терещенківська, 15-17

 

3. Музей пошти



Музей Пошти Київ За місцем розташування це, мабуть, найбільш центральний музей столиці, оскільки знаходиться він за адресою: Хрещатик, 22, при головпоштамті на Майдані Незалежності. В експозиції музею представлені поштові раритети останніх двох століть, що ілюструють усі зміни поштової служби, її атрибути та саму організацію поштової справи. Тут є старі телеграфні журнали XIX ст., письмове приладдя, мундирні ґудзики, сумка листоноші 1947 року і багато іншого. Також представлена велика галерея фотографій, що відображають усі види поштового транспорту: від волових упряжок, до мотоциклів часів Другої світової війни.

Адреса: вул.Хрещатик, 22

 

4. Музей історії туалету



Музей історії туалету Київ Поціновувачам високого та духовного шукати "музику сфер" у цьому музеї не варто, зате простежити стрімке сходження людства сходинками цивілізації цілком реально. Історія почалася, коли в 1995 році Миколі Богданенку, власнику магазину предметів першої необхідності, друзі жартома подарували сувенірний унітаз. За 15 років жарт розрісся до найбільшої в Європі колекції сувенірних туалетів, що увійшла до Національного реєстру рекордів України.

Не секрет, що історія затишного "кріселка" зі складною системою змиву стартувала ще 2500 років до н.е., а перші туалети були доступні лише китайським імператорам та царівнам з острову Крит. Потрапивши до цього музею, ви зрозумієте походження картини "Нічні вази" й по-новому усвідомите сенс давньоіудейської приказки "Гроші не пахнуть".

Адреса: вул. Рибальська, 22

 

5. Музей іграшки



Музей іграшки Київ Хоча колекція іграшок почала поповнюватися з 1936 р, а музей планували відкрити в 40-х рр. минулого сторіччя, через війни та інші труднощі подію довелося відкласти. Таким чином, Музей іграшки в Києві на Кловському узвозі з'явився лише в 2005 році. Увазі відвідувачів пропонуються більше 10 тис. експонатів, зібраних у 30-80 рр. минулого сторіччя, а також народні вироби та іграшки, створені в наш час.

Тут можна зустріти старовинні праски, ляльку-кукурудзу, "залізницю", конструктор "Кремль", солом'яних бичків, величезну кількість бешкетних пупсів і, звичайно, легендарну ляльку з родини академіка Богомольця. Юні відвідувачки так любили розчісувати волосся останньої, що перука трохи зіпсувалася, і сім'я академіка "подарувала" їй свої локони, втім, мереживо на сукні все ще французьке. Крім того, на особливу увагу зслуговують унікальні сирні ляльки з Західної України з нанесеними на них натуральними барвниками. На жаль, не до всіх іграшок можна торкатися, що не завжди позитивно впливає на дитячу психіку.

Адреса: узвіз Кловський, 8

 

6. Музей води



Музей води Київ Один із найцікавіших музеїв Києва, що знаходиться в самому центрі на Грушевського, 18, у будівлі першої міської водонапірної вежі, побудованої в 1872-1876 рр. Цікава манера, у якій представлена експозиція, дозволяє дізнатися все про всеосяжну сутність води - під землею, на поверхні, у різних станах. Але найголовніше - експозиція повністю передає кругообіг води в природі.

Тут також створені умови для своєрідної подорожі континентами: ви стаєте свідками того, як тануть льодовики, йде дощ, вивергається гейзер. Що стосується відвідувачів меншого віку, вони, зі своїм бажанням бешкетувати й капостити, можуть "змінити русло річки", надувати бульбашки з мила та спробувати погладити живу рибку, яка мешкає в тутешніх аквасистемах. Крім того, у Музеї води постійно проводяться всілякі заходи та святкування, що робить його ще більш привабливим для гостей столиці.

Адреса: вул. Грушевського, 18

 

7. Музей медицини



Музей медицини Київ Музей був заснований у 1973 році на вул. Б. Хмельницького, 37, у будівлі колишнього Анатомічного театру, побудованого за проектом знаменитого архітектора Беретті в 1853 році. Експозиція музею насамперед приверне увагу тих, кому цікаві всі етапи розвитку медицини в Україні з давніх часів до наших днів.

Крім стендів, музей вражає своїми оригінальними інтер'єрами та відтвореними фігурами видатних вчених і лікарів, які беруть участь у сценах, що інтерпретують найбільш значущі події в українській медицині. Відвідувачі можуть побачити тут об'ємний комплекс "Медична допомога захисникам Києва (серпень 1941)", а також багатоплановий діорамний комплекс "У полковому медичному пункті". У другій залі представлені медичне обладнання та комплект військово-польових хірургічних інструментів XIX ст., інтер'єри кабінетів професора В.П. Образцова і академіка Д.К. Заболотного.

Адреса: вул. Б. Хмельницького, 37

 

8. Аптека-музей



Аптека-музей Київ Візит до будівлі першої приватної аптеки Києва, створеної в 1730 році на вул. Притисько-Микільській на Подолі, що належала німцю Йоганну Гейтеру, принесе задоволення не тільки людям, які цікавляться медициною, але й просто небайдужим до різного роду старовини. Зали музею відтворюють інтер'єр аптек XVIII-XIX ст., а представлені експонати збиралися по всій Україні.

Тут є старовинні меблі, привезені із західних регіонів, а оскільки аптекар у ті часи був і фармацевтом, і лікарем, то приймальня, магазин і лабораторія представлені в найдрібніших деталях. Є інсталяції, представлені в підвальних приміщеннях: хата знахарки, підвал алхіміка та чернеча келія Києво-Печерської Лаври X ст.

Адреса: вул. Притисько-Микільська, 7

(via)

 

Немає коментарів:

Дописати коментар